Letní sporty

Letní sporty lze v okolí chaty Orlice provozovat v závislosti od sněhové přikrývky přibližně od začátku dubna do konce října.

Pěší turistika

Výstup na Králický Sněžník

Pro výstup na Králický Sněžník doporučujeme naučnou stezku (žlutá turistická značka) začínající v Dolní Moravě, vzdálené od chaty 12 km. Přírodovědně zaměřená stezka Vás povede kolem pramene řeky Moravy a sochy slůněte až k trojmeznímu sloupu na vrcholu Králického Sněžníku. Pokud se nechcete vracet po stejné cestě, zvolte pro návrat červeně značenou trasu kolem rozhledny Klepáč, která Vás po modré odbočce dovede do Horní Moravy, nebo můžete pokračovat až do Králík.

Délka trasy 18 - 28 km, převýšení min. 750 m.

Jeřáb - Svatá Trojice - Hora Matky Boží

Necelý kilometr od chaty Orlice se napojíte na modře značenou turistickou trasu vedoucí na Jeřáb a dále až ke Kapli Nejsvětější Trojice. Od kaple budete pokračovat po žluté značce kolem rozhledny Val až ke klášteru na Hoře Matky Boží. Zpátky k chatě se dostanete po asfaltové silnici na které Vás bude zčásti provázet zelená značka.

Délka trasy 15 km, převýšení min. 500 m.

Oběd na Severomoravské chatě

Od chaty Orlice vyrazíte přibližně 2 km po asfaltové silnici ke žluté značce, která Vás kolem Kaple Nejsvětější Trojice přivede až k rozcestí u pramenu Rudolf. Tady odbočíte na modrou značku a budete pokračovat až k Severomoravské chatě, kde můžete načerpat sílu na cestu zpátky.

Délka trasy 14 km, převýšení min. 400 m.

Cykloturistika

Červená Voda - Tvrz Bouda - Suchý Vrch - Buková Hora - Svatá Trojice

Přímo od chaty najedete na cyklotrasu 4069 do Červené Vody, dále po trase 4077 směr Horní Boříkovice. Před Boříkovicemi trasa odbočuje doleva. Po odbočení se po trase svezete ještě cca 2 km, pak po neznačené zkratce k dělostřelecké tvrzi Bouda. Tím se dostanete na trasu 4071, kterou budete dále pokračovat k rozhledně Suchý vrch. Pokračováním na trase 4071 se od rozhledny dostanete kolem Bukové hory do obce Mlýnický dvůr a dále až po Kapli Nejsvětější Trojic, kde se připojuje trasa 4077 vedoucí ke klášteru na Hoře Matky Boží. Od kláštera se k chatě Orlice vrátite po trase 4069.

Délka trasy cca 50 km. Trasu lze zkrátit odbočením na Červenovodskom sedle na silnici č. 11 směr Červená Voda. Silnice je dost frekventovaná, jede se po ní cca 7 km.

Oblast Králický Sněžník

Po přibližně 10-ti kilometrovém přesunu od chaty Orlice do obce Dolní Morava se dostanete do oblasti Králického Sněžníku nabízející spoustu cyklotras různych náročností.

Pro podrobnější informace viz Mapy.cz

Toulky kolem chaty

Na kolo se dá nasednout i přímo u chaty a vydat se na toulky po okolí. Destinace popsané pro pěší turistiku (Severomoravská chata, Hora Matky Boží) jsou dobře dostupné i na kole.

Kolečkové brusle

Bruslení na stezce Králíky - Červená Voda

Přibližně 2 km od chaty Orlice je střed cyklostezky mezi obcemi Králíky a Červená Voda dokončené v roce 2012. Celková délka stezky je přibližně 4 km a je protkána několika převýšeními. Doporučujeme spíš pro zkušenější bruslaře s dobrou technikou brždění.